×

Warszawa

17 grudnia 2020

Remont Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, znajdującego się u zbiegu ulic Świętokrzyskiej, Kopernika i Nowego Światu trwał od 2010 r. Od tamtej pory kolejne fragmenty budynku były oddawane do użytku. W latach 2010-2018 na renowację budynku przeznaczono z budżetu miasta blisko 82 mln złotych.

Budynek “A” Warszawskiego Szpitala dla Dzieci powstał w 1875 roku i od samego początku pełnił funkcję szpitala dziecięcego. Dzięki modernizacji, trwającej ostatnie lata, zwiększony został komfort dzieci podczas hospitalizacji – szpitalne pomieszczenia wyposażone zostały w pełny węzeł sanitarny, system klimatyzacji, a toalety dostosowane zostały do osób z niepełnosprawnością.

W ramach prac remontowych w śródmiejskim szpitalu zmodernizowane zostały m.in. przychodnia przyszpitalna oraz część oddziału chirurgii dziecięcej. Ponadto rozpoczął działalność ośrodek dziennej rehabilitacji narządu ruchu z kinezyterapią, fizykoterapią i hydroterapią, a także uruchomiono pracownię tomografii komputerowej z 16-rzędowym tomografem komputerowym.

W 2018 r. w szpitalu przyjęto prawie 54,5 tys. pacjentów; udzielono prawie 50 tys. porad i odbyło się prawie 23 tys. hospitalizacji – jak poinformował stołeczny ratusz.